Ta strona używa ciasteczek ("cookies"). Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.  Dowiedz się więcej tutaj.
Archiwum bloga
Aplikacje Domino na iPadzie (beta) - instrukcja instalacji
Jan 31, 2019
Niedawno została udostępniona wersja beta aplikacji Domino Mobile Apps pozwalająca na korzystanie z baz Domino na tablecie Apple iPad i to bez potrzeby ich modyfikacji. Przeprowadziliśmy krótki test i rzeczywiście już po 5 minutach potrzebnych na instalację i konfigurację aplikacji mogliśmy korzystać z aplikacji Domino niemal w taki sam sposób jak w kliencie Notes. Nasze testy dotyczyły kilku klasycznych rozwiązań (np. baza Teamroom 9). Ciekawe jak zachowają się w tym środowisku aplikacje bardziej skomplikowane...

Zrzut ekranu - aplikacja Teamroom 9 na iPadzie:Instrukcja instalacji wersji beta Domino Mobile Apps:

1. Zainstalować na iPadzie aplikację TestFlight z AppStore


2. Otworzyć w przeglądarce na iPadzie stronę https://ibm.biz/V10MobileApps

3. Zalogować się za pomocą IBM ID (jeśli użytkownik nie ma IBM id - należy wypełnić formularz w celu utworzenia identyfikatora)

4. Kliknąć przycisk ""Start Testing"- otworzy się wersja beta aplikacji Domino Mobile Apps


5. Wpisać adres serwera, nazwę użytkownika i wskazać jego plik id (wcześniej skopiować na iPada)


Rozwiązanie testowaliśmy z serwerem IBM Domino 9.0.1 fix pack 7.
Tagi:
Komentarze (0)
Forum związane z rozwojem produktów z rodziny Domino/Notes/Sametime
Jan 22, 2019
Pod adresem https://domino.ideas.aha.io dostępne jest forum poświęcone rozwojowi platformy Domino / Notes / Sametime.
Użytkownicy mogą zgłaszać tam pomysły nowych funkcjonalności, które następnie są analizowane i (w szczęśliwym scenariuszu) przekazywane do realizacji.
Do dziś zgłoszono ok. 270 pomysłów, z czego 16 już wdrożono, a wdrożenie kolejnych 22 jest planowane [edit 2019-01-28: 22 wdrożone, 17 planowanych :)].
Tagi:
Komentarze (0)
Pierwsze doświadczenia z IBM Domino 10.0.1
Jan 21, 2019
Kilkanaście dni temu zmigrowaliśmy jeden z serwerów IBM Domino do wersji 10.0.1 (opracowywanej już przez HCL). Poza problemem ze scalanymi bibliotekami javascript (nie stosować polskich znaków w komentarzach!) aplikacje zarówno webowe jak i klasyczne działają poprawnie.
Tagi:
Komentarze (0)