Ta strona używa ciasteczek ("cookies"). Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.  Dowiedz się więcej tutaj.

Usługi dotyczące technologii HCL Software (d. IBM Software)

Oprócz tworzenia oprogramowania świadczymy również usługi komplementarne dotyczące środowiska Notes and Domino, Connections i Sametime, takie jak:

  • Utrzymanie infrastruktury Domino/Notes
  • Zapewniamy ciągłość działania platformy IBM Domino naszych Klientów. Usługi realizujemy zdalnie. Jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie.

  • Usługi związane z instalacją i konfiguracją
  • Pomagamy w instalacji oprogramowania HCL. Konfigurujemy środowisko na potrzeby Klienta.

  • Szkolenia i warsztaty związane z tworzeniem aplikacji (także z wykorzystaniem technologii XPages)
  • Szkolenia mają charakter praktyczny i bazują na naszym wieloletnim doświadczeniu. Możliwe jest wykorzystanie aplikacji działających u Klienta jako przedmiotu warsztatów.

  • Szkolenia związane z administracją Domino/Notes, Connections i Sametime
  • Praktyczne szkolenia w przygotowanym przez nas środowisku testowym z odniesieniem do środowiska Klienta.


ePUAP2

Od kilku lat zajmujemy się również integracją z systemem ePUAP2 (wcześniej ePUAP). W 2018 roku zrealizowaliśmy projekt tego typu obsługujący kilkanaście tysięcy dokumentów rocznie (przychodzących i wychodzących).


Implementacja funkcjonalności kwalifikowanego podpisu elektronicznego

Mamy doświadczenie w integracji oprogramowania Klienta (JAVA) z technologią kwalifikowanego podpisu elektronicznego.


Usługi integracji z innymi technologiami - SSO w dużych organizacjach

W trakcie realizacji projektów wdrożeniowych często spotykamy się z problemem zapewnienia funkcjonalności pojedynczego logowania (SSO) do różnych systemów. Najczęściej w roli głównego repozytorium użytkowników występuje Microsoft Active Directory. W takim przypadku SSO pomiędzy np. AD i IBM Domino realizujemy z wykorzystaniem:

  • SAML (Security Assertion Markup Language)

Użyty przez nas m.in. w przypadku integracji IBM Domino z Microsoft AD w bardzo dużej instytucji (kilkadziesiąt tysięcy użytkowników) publicznej.


lub

  • SPNEGO (Simple and Protected GSSAPI Negotiation Mechanism)

Wykorzystany m.in. w integracji AD z aplikacją JAVA działającą na serwerze Tomcat obsługującą kilka tysięcy użytkowników w dużej instytucji z sektora finansowego.Migracja aplikacji IBM Domino do technologii open source

Coraz więcej firm przechodzi na rozwiązania open source oszczędzając na kosztach licencji bez utraty jakości i funkcjonalności. Nie bez znaczenia jest tu również większa, w porównaniu z niszowymi często technologiami komercyjnymi, dostępność specjalistów.
Mamy spore doświadczenie w migracji takich właśnie systemów do technologii otwartej. W ostatnim czasie jednym z ciekawszych projektów było przeniesienie aplikacji działającej na serwerze IBM Domino na platformę Tomcat w jednej z większych instytucji finansowej. Klient zyskał nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie (i to z SSO - jednokrotnym logowaniem) bez konieczności corocznego ponoszenia kosztów na odnowienie wsparcia technicznego producenta.
Nie w każdym przypadku taka migracja jest jednak opłacalna. Konieczna jest rzetelna analiza każdego przypadku.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zarówno w programowaniu aplikacji dla IBM Domino jak i tworzeniu systemów w technologii open source mamy unikalne kompetencje, których nie da się przecenic w tego typu projektach.


Scenariusz 1: migracja do rozwiązania typu j2eeScenariusz 2: migracja do rozwiązania Node.js i Mongo dbZ przyjemnością podejmiemy kolejne wyzwania !