Ta strona używa ciasteczek ("cookies"). Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.  Dowiedz się więcej tutaj.

Usługi dotyczące technologii IBM

Oprócz tworzenia oprogramowania świadczymy również usługi komplementarne dotyczące środowiska IBM Notes and Domino, IBM Connections i IBM Sametime, takie jak:

 • Utrzymanie infrastruktury IBM Domino
 • Zapewniamy ciągłość działania platformy IBM Domino naszych Klientów. Usługi realizujemy zdalnie. Jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie.

 • Usługi związane z instalacją i konfiguracją
 • Pomagamy w instalacji oprogramowania IBM. Konfigurujemy środowisko na potrzeby Klienta.

 • Audyty
 • Analizujemy konfigurację Klienta. Przedmiotem audytu mogą byc również funkcjonujące aplikacje.

 • Szkolenia i warsztaty związane z tworzeniem aplikacji (także z wykorzystaniem technologii XPages)
 • Szkolenia mają charakter praktyczny i bazują na naszym wieloletnim doświadczeniu. Możliwe jest wykorzystanie aplikacji działających u Klienta jako przedmiotu warsztatów.

 • Szkolenia związane z administracją IBM Domino, IBM Connections i IBM Sametime
 • Praktyczne szkolenia w przygotowanym przez nas środowisku testowym z odniesieniem do środowiska Klienta.


Usługi integracji z innymi technologiami - SSO w dużych organizacjach

W trakcie realizacji projektów wdrożeniowych często spotykamy się z problemem zapewnienia funkcjonalności pojedynczego logowania (SSO) do różnych systemów. Najczęściej w roli głównego repozytorium użytkowników występuje Microsoft Active Directory. W takim przypadku SSO pomiędzy np. AD i IBM Domino realizujemy z wykorzystaniem:

 • SAML (Security Assertion Markup Language)

Użyty przez nas m.in. w przypadku integracji IBM Domino z Microsoft AD w bardzo dużej instytucji (kilkadziesiąt tysięcy użytkowników) publicznej.


lub

 • SPNEGO (Simple and Protected GSSAPI Negotiation Mechanism)

Wykorzystany m.in. w integracji AD z aplikacją JAVA działającą na serwerze Tomcat obsługującą kilka tysięcy użytkowników w dużej instytucji z sektora finansowego.Migracja aplikacji do technologii open source

Coraz więcej firm przechodzi na rozwiązania open source oszczędzając na kosztach licencji bez utraty jakości i funkcjonalności. Nie bez znaczenia jest tu również większa, w porównaniu z niszowymi często technologiami komercyjnymi, dostępność na rynku specjalistów.
Mamy spore doświadczenie w migracji takich właśnie systemów do technologii otwartej. W ostatnim czasie jednym z ciekawszych projektów było przeniesienie aplikacji działającej na serwerze IBM Domino na platformę Tomcat w jednej z większych instytucji finansowej. Klient zyskał nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie (i to z SSO - jednokrotnym logowaniem) bez konieczności corocznego ponoszenia kosztów na odnowienie wsparcia technicznego producenta.
Nie w każdym przypadku taka migracja jest jednak opłacalna. Konieczna jest rzetelna analiza każdego przypadku.


Z przyjemnością podejmiemy kolejne wyzwania !